Kediniz için Güvenli Oyuncaklar

Bugün ne oynamalıyım?

Piyasada yüzlerce kedi oyuncak var ve bir kedinin sahip olduğu herkesin bildiği gibi, hangi oyuncağın kedinizi memnun edeceğinden emin olmanın bir yolu yoktur veya hangisinin hızlı bir koklama yaratacağı, ardından küçümseme ve bir görünümü izleyecek kuyruğa döndü. Çoğu kedi ebeveyni gibiyseniz, kedi suçlamalarınızı eğlendirme ve bozma arayışınıza eve oyuncak getirmeye devam edeceksiniz.

Cat oyuncakları için alışveriş yaparken, en önemli şey güvenlik faktörüdür. Kedi oyuncak güvenliği gerçekten bir şeye düşer: eğer yutulabilirse, tehlikelidir.

Bu, enerjik bir oyun oturumu sırasında gevşeyebilecek küçük parçalara sahip oyuncaklardan uzak durur. Parçalara, metal parçalarına, tepe veya dizelere yapıştırılmış her şey hayır-hayır olmalıdır. Bazen bu parçaları çıkarabilirsiniz (Amber, “kör ve sağır fareler” dediğimiz şeylerin çoğuyla sonuçlandı – gözlere ve kulaklara yapıştırılmış bir kez çıkarıldıktan sonra, bu fareler mükemmel güvenli oyuncaklara dönüşür). Ancak, gevşek parçaların kaldırılmasını gerektirmeyen bir oyuncak bulmak her zaman en iyisidir.

Dizili ve lastik bantlı oyuncaklar, oynamayı denetlediğiniz sürece kediniz için eğlenceli olabilir. Asla bu oyuncakları kedinizle gözetimsiz bırakmayın-lastik bantlar kendilerini kedinizin boynuna döndürebilir ve onu boğabilir, teller çiğnenebilir ve yutulabilir ve teller kedinin bağırsaklarının etrafına sarılırsa hayatı tehdit eden bir acil durum sunabilir.

Peki hangi oyuncaklar kediniz için güvenlidir?

Amber, Catnip ile doldurulmuş her şeyi seviyor. Ne kadar az süs, o kadar iyidir. Basit ve güvenli catnip oyuncakları için harika bir kaynak fare fabrikasıdır – çok çeşitli eğlenceli oyuncaklara sahiptirler ve catnip’leri ciddi şekilde güçlüdür.

Kong oyuncakları serisi de çok eğlenceli ve güvenli seçenekler sunuyor, bilinçli kedi mağazasında bir örnekleme bulabilirsiniz ve bunları birçok evcil mağazada da bulacaksınız.

Etkileşimli kedi oyuncakları sizin ve kediniz için çok eğlencelidir – sonuçta, kediciklerinizle titiz bir oyun oturumundan daha eğlenceli olan nedir? Tüy teaser (bir ipin ucundaki bir tüy oyuncağı) gibi bu etkileşimli oyuncakların bazıları ip kısmı nedeniyle denetim gerektirir, ancak kedi ve insan için saatlerce eğlence sağlayabilirler.

Tabii ki, evcil hayvan mağazasına bir geziye ihtiyaç duymayan oyuncaklar için birçok seçenek var – kağıt torbalar, kutular, boş tuvalet kağıdı ruloları veya hatta sadece sarılmış bir kağıt parçası, kediniz için kadar eğlenceli olabilir. Pahalı, mağazadan satın alınan oyuncaklar.

Kediniz için seçtiğiniz güvenli oyuncak ne olursa olsun, eğlenin!

Amber’in şu anki favorisi, uzun bir bulanık ipin ucunda bulanık yengeç benzeri bir oyuncak. Onunla oynarken onu birkaç saniye çekmeme izin verdi:

httpv: //www.youtube.com/watch? v = uuienptmc-w

Kedilerinizin favori oyuncaklarından bazıları nelerdir?

Ingrid Kralı

Bunu da beğenebilirsin:
Kedi Oyuncak Güvenliği: Güvenli Bir Oyuncakta Ne Aranmalı

Büyük kedi oyuncakları yapan 5 ev nesnesi

Cadılar Bayramı’nda kedilerinizi güvende ve mutlu tutun

«Evcil hayvanlarımızdan hayat dersleri
Hayvan Manyetizması Giveaway kazanan! »

Kediniz için Güvenli Oyuncaklar hakkında 6 yorum

Anita McCormick diyor ki:

27 Ocak 2010, 11:33

Merhaba Ingrid,

Bunu herkesin dikkatine sunduğunuz için teşekkür ederiz!

Kedim Henry küçük bir yavru kedi olduğunda, kapı çerçevesinin üstüne bağlı ve sonunda doldurulmuş bir kedi oyuncağı olan çok esnek bir elastik bantta tamamen karıştı. Birisi onu kurtarmak için orada olmasaydı muhtemelen kendini boğardı.

Bence bazı kedi oyuncakları (özellikle bu tür bir ürün), oyunlarını denetlemek için oradayken sadece kedi çocuklarına vermeleri için bir uyarı etiketi uyarı etiketi ile gelmelidir!

Anita McCormick ve Henry, Feline Fiber Sanatçısı

Cevap vermek

Ingrid diyor ki:

26 Ocak 2010, 12:16

Merlin’in bir yavru kedi olduğu zaman sincap oyuncağını hala seviyor, Layla. Coco, “canlı” bir tüy oyuncağı ile ne yapacağını bulmakta zorlanmayacak gibi görünüyor.

Cevap vermek

Layla Morgan Wilde diyor ki:

26 Ocak 2010, 11:52

Merlin’in en sevdiği oyuncak, on beş yıl önce bir kedi yavrusu olduğu sıradan eski sincap! Ayrıca oyuncak ayılar koleksiyonu var. Kız kardeşi Coco, ideal olarak hala canlı bir kuşa bağlı tüylü bir şeyden hoşlanıyor… sadece şaka mı yapıyor?

Cevap vermek

Ingrid diyor ki:

25 Ocak 2010, 14:01

Debbi, şişe kapaklarını unuttum. pist hokeyi!!!

Tamara, Amber teşekkür ederim diyor!

Cevap vermek

Tamara diyor ki:

25 Ocak 2010, 12:52

Ah, Amber güzel bir kız mı? Kitty oyuncaklarında güvenlik hakkındaki hatırlatıcılar için teşekkürler!

Cevap vermek

Debbi Docherty diyor ki:

25 Ocak 2010, 10:09

Kedilerime verdiğim oyuncaklar, özellikle küçük yavru kedi hakkında oldukça seçiciyim. Yutma potansiyeline sahip her şey söz konusu değildir. En çok favorileri, ağzında taşınabilen her türlü fare ve üzerinde tüy bulunan her şeydir. Evet, kağıt torba kadar basit bir şey (hiç plastik kullanmayın) kağıt veya bir şişe kapağı da iyi çalışacaktır. Teşekkürler Ingrid, mükemmel noktalar.

Rnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *